MAGNETICKÉ SEPARÁTORY ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

Naše magnetické separátory oddělují nečistoty z granulátů, prášků, mouky, cukru, tekutin, marmelád, jogurtů, kávy, písku, plastových drtí, a jiných materiálů. Pokud potřebujete separátor vyzkoušet, rádi vám jej zapůjčíme a vy jej můžete v reálném provozu vyzkoušet. Pokud si nejste jisti jak využít magnetické separátory ve vašem provozu, zeptejte se nás. Máme v tomto oboru dlouholeté zkušenosti.

Magnetické separátory výsuvné

Výsuvné magnetické separátory jsou vhodné pro separaci feromagnetických nečistot z volně padajících sypkých materiálů jako obiloviny, cukr, mouka, granuláty a instantní materiály. Výsuvný magnetický separátor se zakomponuje přímo do dopravní cesty. Připojovací příruby upravíme dle vašich požadavků. Běžné provedení je buď s kulatou nebo hranatou přírubou.

Magneticé separátory potrubní

Potrubní magnetický filtr slouží pro zachytávání feromagnetických nečistot z tekutin a tekutých hmot jako např. čokoláda, jogurt, omáčky, dresinky, kečup, oleje, atd. Dodáváme i duplexní provedení.

Magnetické separátory deskové

Deskové magnety jsou vhodné pro separaci feromagnetických nečistot z volně padajících sypkých materiálů jako obiloviny, cukr, mouka, granuláty a instantní materiály. Deskový magnet se umístí pod/nad kritický bod přičemž nečistoty budou zachyceny na plochu magnetu.

Magnetické rošty

Magnetické rošty se aplikují od vstřikolisů až po násypky materiálu v potravinářských provozech. Chrání výrobní technologii, zaručují kvalitu čistoty materiálu od feromagnetických nečistot. Na zakázku vyrobíme jakýkoli rozměr magnetických roštů.

Magnetický buben

Magnetický buben je určen pro separaci kovových, magnetických částí ze sypkých směsí (barevné kovy, plastový granulát, atp). Obvykle bývá vsazen pod násypku stroje nebo za pásový dopravník, z kterých dopadá neseparovaný materiál na magnetický buben, který provádí samotnou separaci - oddělení. Jeho výhodou je, že není součástí pásového dopravníku, takže jeho použití je univerzálnější.
Magnetický buben je složen z vnějšího, nerezového, otáčejícího se pláště s unašeči a z magnetického jádra osazeného velmi silnými neodymovými magnety NdFeB. Tyto magnety vytvářejí na povrchu bubnu potřebné magnetické pole, díky kterému jsou kovové částice zachyceny a vynášeny až za osu bubnu. Zde dojde k odmagnetování a kovy samovolně odpadnou na rozdíl od nekovového separovaného materiálu, který odpadává již před osou magnetického bubnu.
Materiál k separaci se vsypává do skříňové konstrukce jejím horním otvorem. Skříňová konstrukce je ukončena dvěma otvory, kterými vypadávají zvlášť kovy a zvlášť odseparovaný materiál Motor je vybaven frekvenčním měničem pro regulaci otáček bubnu. Zařízení lze i odprašovat. 

Magnet nad dopravník

Železné a neželezné kovy tvoří významný podíl při separaci odpadů. A právě feromagnetické kovy jsou nejsnadněji separovatelné v magnetickém poli. Společnost REGULATOR-CETRISA vyvinula kompletní řadu separačního zařízení : Elektromagnet nad dopravník (R-SKM) a Permanentní magnet nad dopravník.

Magnetická metla

Slouží pro čištění hal a provozoven ale i parkovišť, kde dochází ke vzniku kovového odpadu ve formě ocelových špon, odřezků, pilin apod. Podlaha se po vyčištění stane opět bezpečnou. Pomocí pákového mechanizmu metlu okamžitě zbavíte ulpěného materiálu. Standardně vyrábíme v šířce 400, 600 a 800mm. Dle požadavku ale vyrobíme i jiné rozměry.

Magnety neodymové NdFeB

Neodymové magnety jsou nejsilnější permanentní magnety současnosti. Dodáváme jak standardní rozměry, tak dle Vašeho zadání. K povrchové úpravě se obvykle používá nikl, zinek nebo epoxidová pryskyřice.

Magnetické čočky

Magnetické feritové čočky jsou složeny z feritových magnetů a ocelového obalu. Magnetické čočky mají širokou škálu využití v průmyslu. Jak již napovídá samotný název „magnetické čočky“ mají kruhový tvar obvykle s vnitřním nebo vnějším závitem podle požadované aplikace .